AUTORSKA SZKOŁA CERAMIKI I RZEŹBY

Studio Lorek
Poznajemy świat sztuki ceramicznej dawnych i współczesnych mistrzów, rożne techniki budowania form ceramicznych – od najprostrzych, tworzonych metodą ręcznego lepienia i formowania, toczenia na kole garncarskim, odlewania z masy lejnej.
Dysponujemy różnymi masami ceramicznymi: glina szamotowa, masa lejna, glina do toczenia. Poznajemy w praktyce sposoby budowania i formowania ceramicznych obiektów za pomocą tych materiałów.
Odkrywamy źródła kreatywności i twórczej mocy poprzez realizację indywidualnych projektów artystycznych w dowolnych technikach ceramicznych (także w porcelanie).
W oparciu o przygotowane projekty; opracowujemy drogę realizacji, wybór odpowiedniej techniki, dekorację szkliwami lub angobami oraz sposób wypału.
Udostępniamy szeroką gamę kolorystyczna farb podszkliwnych – angob oraz szkliw.
Posiadamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie tworząc rzeźbiarskie, unikatowe, użytkowe obiekty ceramiczne. Opracowywanie szkliw i kolorystycznych palet było i jest dla nas ważnym elementem naszej twórczej pracy, którym chcemy się z wami podzielić.
Pomagamy w konstruowaniu własnych ceramicznych form rzeźbiarskich realistycznych, geometrycznych i abstrakcyjnych.
Rzeźbiarska forma ceramiczna wymaga dyscypliny i odpowiedzialności za każdą decyzję. Chcemy pomóc Wam w realizacji waszego przestrzennego założenia. Pomożemy w odnalezieniu anatomicznych zasad w rzeźbie realistycznej. Wskażemy drogę poszukiwań w rzeźbie abstrakcyjnej.
Organizujemy plenery ceramiczne starej japońskiej techniki raku. W oparciu o przygotowane projekty; opracowujemy drogę realizacji, wybór odpowiedniej techniki, dekorację szkliwami lub angobami oraz sposób wypału. Technika raku pochodzi z Japonii, jej początki to wiek XVII. Raku oznacza przyjemność i zadowolenie.
Technika ta współcześnie rozpowszechniła się na całym świecie. Wiosną i jesienią przygotowujemy nieduże ceramiczne obiekty, dekorujemy je specjalnymi szkliwami z zawartościa tlenków metali a następnie podczas jednodniowego pleneru wypalamy je i poddajemy redukcji. Ta ponadczasowa technika zawsze spotyka się z dużym entuzjazmem uczestników pleneru.

Poznajemy

Odkrywamy

Udostępniamy

Pomagamy

Organizujemy

Oferujemy warsztaty ceramiczne i rzeźbiarskie we własnej pracowni w Chyliczkach położonej na południe od Warszawy między Konstancinem Jeziorną a Piasecznem. Jest to miejsce oddalone od wielkomiejskiego zgiełku, gdzie poprzez kontakt z glina i pracę w różnych technikach ceramicznych można odnaleźć spokój i wewnętrzną równowagę a zarazem cieszyć z odkrywania własnej ekspresji twórczej.

Zajęcia prowadzone są we wtorki 10:30-13:30 i 17:30-20:30 środy 10:30-13:30 i piątki 10:30-13:30
Możliwość prowadzenia zajęć ze zorganizowanymi grupami dzieci, młodzieży oraz firm.
Cena jednego spotkania (3 godziny zajęć) 105 zł (w cenie koszty materiałów i wypał) w roku 2012.

© 2012 studio Lorek